Nyfiken på ChatGPT
| Arrangör | Hudiksvalls Affärskvinnor |
|---|---|
| Tid | 2026-02-19 18:30 – 21:00 |
| Plats | White Brig, Första Parkgatan 9, Hudiksvall, Hudiksvall |
Nyfiken på ChatGPT
Under den här kvällen får du tips, kanske lite nya insikter och inspiration för hur du kan använda AI både i jobbet och privat.
📅 19 februari
🕔 Start kl. 18:30
📍 White Brig, Första Parkgatan 9, Hudiksvall
Under föreläsningen går vi igenom hur du kan använda ChatGPT och liknande AI-verktyg för att göra din vardag smidigare och ditt arbete mer effektivt. Om du vill spara tid, få bättre struktur på dina texter eller hitta nya sätt att lösa problem, finns det många smarta knep att ta till. Fokus ligger på att ge dig praktiska verktyg som du kan använda direkt, både i ditt dagliga arbete och i ditt privatliv.
Föreläsningen passar dig som vill få en bättre förståelse ett nytt och smart arbetssätt, både som nybörjare och som mer van användare av tekniken. Vi kommer även följa upp föreläsningen med en praktisk workshop under våren.
Anna Storm är jag som håller föreläsningen denna kväll, skribent som gillar det här med digitalt. Jag har jobbat med digitalt innehåll under många år. Som skribent och webbredaktör har jag hjälpt många att formulera sig bättre på webben och i sociala medier. Jag har en fil.kand. i konstnärligt kreativt skrivande, Bildproduktion samt Media och kommunikationsvetenskap, sånt som gett mig en bred förståelse för både språket och hur vi människor tar till oss information.
Välkommen att inspireras och tillsammans utforska de nya möjligheterna med AI!
Kostnad (betalas på plats):
Medlem betalar 100kr inkl smörgås
Icke medlem betalar 250 inkl smörgås (då ingår även medlemsskap)
📝 Anmälan senast 15 februari
