Christmas Cup 2019 - Ledare

Arrangör GK Trollbäcken
Tid 2019-11-30 07:002019-12-01 20:30
Plats Slottshallen, Tyresö, Stockholm
Fredag kl. 17:00-19:00 - Plocka fram redskap i Dalhallen inför redskapskörning + hjälpa till i Slottshallen
 
Lördag 1 - GKT Nian kl. 06:45-10:00
 
Lördag 2 - GKT Femman kl. 10:00-13:45
 
Lördag 3 - GKT Fyran kl. 13:45-16:45
 
Lördag 4 - GKT Sexan kl. 16:45 - 20:00
 
Söndag 1 - GKT Åttan Pool 1 kl. 7:00-11:20
 
Söndag 2 - GKT Åttan Pool 2 kl. 11:35-15:30
 
Söndag 3 - GKT Sjuan Pool 1 kl. 15:30-18:15
 
Söndag 4 - GKT Sjuan Pool 2
 
Söndag kl. 20:30-21:30 - Redskap och iordningställande av Slottshallen???
 

Information om arbetspassen

Här väljer du vilket arbetspass du vill hjälpa till med under Christmas Cup 2019. Viktigt att du håller koll på när du som tränare själv har tävlande lag, se tävlingstider längre ner.


Under arbetspassen där det inte står en specifik arbetsuppgift gäller följande arbetsuppgifter som delas ut på plats vid ankomst:

  • Omklädningsrumsvärd: Välkomna och hjälpa våra tävlande lag till deras omklädningsrum, ansvara för att det är snyggt och prydligt i omklädningsrummen.

  • Defileringsvärd: Vid defileringsstart se till att lagen står i rätt ordning och är beredda.

  • Bära flaggor: Flaggbärare vid defilering

  • Tävlingsvärd: Se till att rätt lag är startklara och redo att gå ut på tävlingsgolvet enligt startordning.

  • Domarbord: Se till att domarborden är iordningställda inför tävling.

  • Domarunderlag: Hämta domarresultat under tävling och lämna in i sekretariatet.

  • Domarkommentarer: Dela ut kommentarslappar från domarna till de tävlande lagen efter avslutad tävling.


Tävlingstider per klass  (förträning till att tävlingen är slut)

  • Lördag GKT-Nian kl. 8:00-10:10
    Tävlande GKT-lag: MT12, FT11 Grön och FT11 Röd 

  • Lördag GKT-Femman kl. 10:20-13:45

  • Lördag GKT-Fyran kl. 13:55-16:40
    Tävlande GKT-lag: UT1 och UT2

  • Lördag GKT-Sexan kl. 16:50-19:50
    Tävlande GKT-lag: UT3, UT4 och PT1

  • Söndag GKT-Åttan Pool 1 kl. 08:00-11:00
    Tävlande GKT-lag: Basgrupp 2, FT10 Röd Lag A och FT09 Lag 1

  • Söndag GKT-Åttan Pool 2 kl. 11:10-14:00
    Tävlande GKT-lag: FT10 Grön, FT10 Röd Lag 1 och PT2

  • Söndag GKT-Sjuan Pool 1 kl. 14:10-17:15
    Tävlande GKT-lag: FT09 Lag A

  • Söndag GKT-Sjuan Pool 2 kl. 17:25-20:30
    Tävlande GKT-lag: FT08